Wikipedia

Arama sonuçları

4 Mart 2017 Cumartesi

GERÇEĞİN İZİNDE

Bu ülkenin yasaları,  polisi, askeri varsa, neden hala küçücük kızlar dedeleri yaşında erkek müsveddelerine satılıyor?
Bu ülkenin yasaları, askeri, polisi varsa neden hala küçücük çocuklarına tecavüz ediliyor?
Bu ülkenin yasaları, askeri, polisi varsa neden hala büyük şehirlerinin caddelerinde,  sokaklarında, toplu taşım araçlarında bile kadınlar, kızlar, çocuklar tacize, tecavüze uğruyor?
Bu ülkede yasalar varsa 21. yüzyılda neden hala ezilen, mağdur edilen kadınlar, kızlar ucubeymiş gibi örtünerek, gizlenerek, böcek kılıklarında  dışarı çıkıyor?
Bu ülkede yargı varsa neden cumhuriyetin yasaları uygulanamıyor?
1923 yılının 28 Ekim gecesi kurulan bu devlet hala bir cumhuriyettir.
Buna rağmen uygulanamayan yasalar, kimi koruyor?
Kadınlar, kızlar neden korktuklarında polisi, askeri arayamıyor?
Hiç düşündünüz mü, neden hiç bir Avrupa ülkesinin vatandaşları bindikleri teknelerle, yaşamlarını nerdeyse hiçe sayarak herhngi bir Afrika ülkesine kaçmaya çalışmıyor?
Hangi inanç, hangi vicdan aklınızın önündeyse onu susturun. Susturun ki aklınız size oyun oynamasın.
Gücün, paranın, maddenin ve bunların getirdiği korkunun; ve ne acıdır ki kadınlar olarak doğurduğunuz, büyüttüğünüz erkek egemen hayatın önünde sizi tutan hangi inanç, hangi duygu, hangi düşünce ise değiştirin.
Sakın unutmayın; yaşadığınız yeri cennet yapabilecek olan da, cehenneme çeviren de inandıklarınızdır. Çoğunluğun söylediği ya da size dayatılanlar her zaman doğru olsaydı, hala ortaçağda yaşıyor olurduk. Dünya bilgi, teknoloji ve uzay çağını yaşarken, yeryüzünün pek çok yerinde hala ortaçağ kafası ıygulanıyorsa bir yerlerde pek çok yanlış yapılıyor demektir.
Daha çok para, daha çok güç adına sizi inancınızla sınıyorlarsa o inancı sorgulamanın zamanı çoktan gelmiş de, geçiyor demektir.
El, etek öpmeyi saygı, örtünmeyi giyinme, abuk sabuk fikirleri inanç sananlar, gelişmiyor, yerinde sayıyor demektir.
İnanç özel bir inanma biçimi gerektirmez; inanç bir karakter özelliğidir. İçinde hakkaniyet, adalet, doğruluk ve eşitlik barındırmayan herhangi bir düşünceye itibar etmek bağnazlıktır, yobazlıktır.
Hangi anne doğurduğu her evladını hakkaniyetle büyütmüyorsa, hangi baba evlatlarını herhangi bir konuda birbirinden ayırıyorsa, korkudan önce adaleti öğretmiyorsa ana babayım demesin.
Sözümona inancınız; aklınızın, mantığınızın, vicdanınızın önüne geçiyorsa orada büyük bir hata var demektir. Korkunuz sevginizin, inandıklarınız iradenizin ve vicdanınızın önüne geçiyorsa orada bir felaket var demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder